AB5100HF-210MMX297MM
DigiKey Part Number
3M156477-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5100HF-210MMX297MM
Description
RF EMI ABSORB TAPE 11.693X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Tape AB5100HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.039" (1.00mm)
Category
Thickness - Overall
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
3M
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Type
Absorbing Tape
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Length
11.693" (297.00mm)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Width
8.268" (210.00mm)