M3AAK-1006R
DigiKey Part Number
M3AAK-1006R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3AAK-1006R
Description
IDC CABLE - MSC10K/MC10M/MSC10K
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)