ABM8AIG-12.000MHZ-1Z-T
DigiKey Part Number
535-15289-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15289-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15289-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8AIG-12.000MHZ-1Z-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8AIG-12.000MHZ-1Z-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF