ABM8N-12.0000MHZ-8-D2Y-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8N-12.0000MHZ-8-D2Y-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM8N-12.0000MHZ-8-D2Y-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM8N-12.0000MHZ-8-D2Y-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8N-12.0000MHZ-8-D2Y-T3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)