AEACAC195013-S868
DigiKey Part Number
535-14821-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACAC195013-S868
Description
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
2.5
Packaging
Bulk
Gain
3dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
7.677" (195.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox
Frequency Range
837MHz ~ 884MHz