ASDK2-32.768KHZ-L-R-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 28,719
Unit Price: ₱119.70000
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Unit Price: ₱40.87155
Datasheet
TXC CORPORATION
New at DigiKey
Image for ASDK2-32.768KHZ-L-R-T is not available
ASDK2-32.768KHZ-L-R-T
DigiKey Part Number
535-ASDK2-32.768KHZ-L-R-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDK2-32.768KHZ-L-R-T
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)