ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-12121-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12121-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12121-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
32mA
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)