ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
DigiKey Part Number
535-ASG2-LJ-125.000MHZ-513291-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)