AWSCR-10.00CELB-C33-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 14,141
Unit Price: ₱0.24000
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2,643
Unit Price: ₱0.29000
Datasheet
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33 pF ±0.2% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
Abracon: Who We Are Today
AWSCR-10.00CELB-C33-T3
DigiKey Part Number
535-15063-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-10.00CELB-C33-T3
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 33PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Abracon LLC
Capacitance
33 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability
±0.2%
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%