ESMC-M-32-SGS-SMT-A-PP-T/R
DigiKey Part Number
2057-ESMC-M-32-SGS-SMT-A-PP-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-ESMC-M-32-SGS-SMT-A-PP-CT-ND - Cut Tape (CT)
2057-ESMC-M-32-SGS-SMT-A-PP-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESMC-M-32-SGS-SMT-A-PP-T/R
Description
CONN HEADER VERT SMT 32POS 1.27M
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 32 position 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating
0.157" (4.00mm)
Series
Insulation Height
0.266" (6.76mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1.2A
Mounting Type
Mated Stacking Heights
8mm, 10.8mm, 15.4mm