ATS-TEC10-47-012
DigiKey Part Number
684-ATS-TEC10-47-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-TEC10-47-012
Description
TEC MODULE, 10X10X4.7
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 2.0W @ 27°C 4 A
Category
Delta Tmax @ Th
68°C @ 27°C
Manufacturer
Advanced Thermal Solutions Inc.
Height
4.70mm
Series
Number of Stages
1
Packaging
Bulk
Current - Max
4 A
Part Status
Active
Voltage - Max
0.8 V
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Resistance
160 mOhms
Size / Dimension
Square - 10.00mm L x 10.00mm W
Features
Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th
2.0W @ 27°C