Image for A1100.16.110 is not available
A1100.16.110
DigiKey Part Number
288-A1100.16.110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.16.110
Description
CABLE GLAND 8-11MM PG16 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated PG16 Silver
Category
Thread Length
0.394" (10.00mm)
Panel Hole Size
0.886" (22.5mm)
Includes
O-Ring, Seal
Outside Cable Diameter (Min)
0.315" (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.433" (11.00mm)