Image for A1100.20.080 is not available
A1100.20.080
DigiKey Part Number
288-A1100.20.080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.20.080
Description
CABLE GLAND 6-8MM M20 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M20x1.5 Silver
Category
Thread Length
0.394" (10.00mm)
Panel Hole Size
0.787" (20.0mm)
Includes
O-Ring, Seal, Strain Relief
Outside Cable Diameter (Min)
0.236" (6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.315" (8.00mm)