Image for A1100.21.205 is not available
A1100.21.205
DigiKey Part Number
288-A1100.21.205-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.21.205
Description
CABLE GLAND 16-20.5MM PG21 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated PG21 Silver
Category
Thread Length
0.472" (12.00mm)
Panel Hole Size
1.114" (28.3mm)
Includes
O-Ring, Seal
Outside Cable Diameter (Min)
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.807" (20.50mm)