Image for A1100.25.125 is not available
A1100.25.125
DigiKey Part Number
288-A1100.25.125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.25.125
Description
CABLE GLAND 9.5-12.5MM M25 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M25x1.5 Silver
Category
Thread Length
0.433" (11.00mm)
Panel Hole Size
0.984" (25.0mm)
Includes
O-Ring, Seal, Strain Relief
Outside Cable Diameter (Min)
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.492" (12.50mm)