Image for A1100.25.205 is not available
A1100.25.205
DigiKey Part Number
288-A1100.25.205-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.25.205
Description
CABLE GLAND 16-20.5MM M25 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M25x1.5 Silver
Category
Thread Length
0.433" (11.00mm)
Panel Hole Size
0.984" (25.0mm)
Includes
O-Ring, Seal, Strain Relief
Outside Cable Diameter (Min)
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.807" (20.50mm)