Image for A1100.29.275 is not available
A1100.29.275
DigiKey Part Number
288-A1100.29.275-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.29.275
Description
CABLE GLAND 23-27.5MM PG29 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated PG29 Silver
Category
Thread Length
0.472" (12.00mm)
Panel Hole Size
1.457" (37.0mm)
Includes
O-Ring, Seal
Outside Cable Diameter (Min)
0.906" (23.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
1.083" (27.50mm)