Image for A1100.32.170 is not available
A1100.32.170
DigiKey Part Number
288-A1100.32.170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1100.32.170
Description
CABLE GLAND 14-16.99MM M32 BRASS
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M32x1.5 Silver
Category
Thread Length
0.512" (13.00mm)
Panel Hole Size
1.260" (32.0mm)
Includes
O-Ring, Seal, Strain Relief
Outside Cable Diameter (Min)
0.551" (14.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
0.669" (16.99mm)