L77HDD78S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱419.38090
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 159
Unit Price: ₱703.88000
Datasheet
In Stock: 2
In Stock: 87
In Stock: 0
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDD78S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDD78S
DigiKey Part Number
L77HDD78S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDD78S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 78P SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDD78S Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
4
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Mounting Type
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C