L77HDDH78SOL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 35
Unit Price: ₱2,100.33000
Datasheet
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDDH78SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDDH78SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77HDDH78SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDDH78SOL2RM8
Description
CONN D-SUB HD RCPT 78P VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L77HDDH78SOL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C