Image for 10165794-Z0030YWLF is not available
10165794-Z0030YWLF
DigiKey Part Number
609-10165794-Z0030YWLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10165794-Z0030YWLF
Description
USB TYPE C TO C CABLE-10165794-Z
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 2.0 Cable C Male to C Male 0.98' (300.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 2.0
Mfr
Transfer Rate
480Mbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
White
Length
0.98' (300.0mm)