DID-29PFFS-SL8001
DigiKey Part Number
DID-29PFFS-SL8001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DID-29PFFS-SL8001
Description
CONN RCPT DVI-I DUAL 29POS PCB
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DVI-I, Dual Link Receptacle Connector 29 Position Panel Mount, Through Hole
Category
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Manufacturer
Amphenol LTW
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Bulk
Number of Ports
1
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
1.5A