175101-07-M0.50
DigiKey Part Number
ARF2616-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175101-07-M0.50
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-142
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms