175101-19-M0.50
DigiKey Part Number
ARF2611-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175101-19-M0.50
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-58 19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-58
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
N-Type Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 15
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
1₱2,274.21000₱2,274.21
10₱1,932.87400₱19,328.74
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 9.8"
In-Stock: 7
Unit Price: ₱2,021.72000
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 29.5"