C14610A0060021
DigiKey Part Number
889-1533-ND
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Manufacturer Product Number
C14610A0060021
Description
INSERT MALE 6POS+1GND SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Insert Gray 6+Ground Position Screw
Category
Voltage Rating
600V
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Current Rating (Amps)
10A
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C