ART35FEU
DigiKey Part Number
1603-ART35FEU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ART35FEU
Description
RF MOSFET LDMOS 65V SOT467C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 20 mA 1MHz ~ 650MHz 31dB 35W SOT467C
Category
Current Rating (Amps)
1.2µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
20 mA
Series
Power - Output
35W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
200 V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
SOT-467C
Frequency
1MHz ~ 650MHz
Supplier Device Package
SOT467C
Gain
31dB
Base Product Number
Voltage - Test
65 V