AD8004ARZ-14
DigiKey Part Number
505-AD8004ARZ-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8004ARZ-14
Description
IC OPAMP CFA 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Feedback Amplifier 4 Circuit 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8004ARZ-14 Models
Category
Voltage - Input Offset
1 mV
Mfr
Current - Supply
14mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
50 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12 V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
3000V/µs
Mounting Type
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
30 MHz
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
250 MHz