ADG1201BRJZ-R2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADG1201BRJZ-R2 |
Description | IC SW SPST-NOX1 200OHM SOT23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 1:1 200Ohm SOT-23-6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ADG1201BRJZ-R2 Models |
Category | Switch Time (Ton, Toff) (Max) 170ns, 105ns |
Manufacturer Analog Devices Inc. | -3db Bandwidth 660MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Charge Injection -0.8pC |
Part Status Active | Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) 3pF, 3.3pF |
Switch Circuit SPST - NO | Current - Leakage (IS(off)) (Max) 100pA |
Multiplexer/Demultiplexer Circuit 1:1 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Number of Circuits 1 | Mounting Type Surface Mount |
On-State Resistance (Max) 200Ohm | Package / Case SOT-23-6 |
Voltage - Supply, Single (V+) 5V ~ 16.5V | Supplier Device Package SOT-23-6 |
Voltage - Supply, Dual (V±) ±5V ~ 16.5V | Base Product Number |