SM111K08L
DigiKey Part Number
SM111K08L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM111K08L
Description
MONOCRYST SOLAR CELL 196MW 5.53V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Monocrystalline Solar Cell 196 mW 5.53 V
Category
Current - Short Circuit (Isc)
46.7 mA
Manufacturer
ANYSOLAR Ltd
Type
Monocrystalline
Series
Voltage - Open Circuit
5.53 V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Part Status
Active
Package / Case
Cells
Power (Watts) - Max
196 mW
Size / Dimension
3.43" L x 0.55" W x 0.08" H (87.0mm x 14.0mm x 2.0mm)
Current @ Pmpp
43.9 mA
Base Product Number
Voltage @ Pmpp
4.46 V