AFFC-050-20-076-11
DigiKey Part Number
AE11335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-20-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)