H3AAH-1006M
DigiKey Part Number
H3AAH-1006M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3AAH-1006M
Description
IDC CBL - HHSC10H/AE10M/HHSC10H
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)