3299Z-1-104LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 200
Unit Price: ₱250.71000
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 1,742
Unit Price: ₱170.91000
Datasheet
In Stock: 0
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
3299Z-1-104LF
DigiKey Part Number
3299Z-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3299Z-1-104LF
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
EDA/CAD Models
3299Z-1-104LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.395" x 0.240" Face (10.03mm x 6.10mm)
Tolerance
±10%