4609X-101-222LF
DigiKey Part Number
4609X-101-222LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4609X-101-222LF
Description
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP
Detailed Description
2.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
EDA/CAD Models
4609X-101-222LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
9-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
9-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Size / Dimension
0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)