CR1206-FX-84R5ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Unit Price: ₱5.96512
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 6,796
Unit Price: ₱6.55000
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
84.5 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR1206-FX-84R5ELF
DigiKey Part Number
CR1206-FX-84R5ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR1206-FX-84R5ELF
Description
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR1206-FX-84R5ELF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)