CS160808-R47K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS160808-R47K |
Description | FIXED IND 470NH 150MA 700 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Multilayer Inductor 150 mA 700mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CS160808-R47K Models |
Category | DC Resistance (DCR) 700mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 25MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 105MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 25 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |