CW201212-22NJ
DigiKey Part Number
CW201212-22NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW201212-22NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW201212-22NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW201212-22NJ
Description
FIXED IND 22NH 600MA 100 MOHM
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 100mOhm 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CW201212-22NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)