DR331-113BE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DR331-113BE |
Description | CMC 11UH 500MA 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500mA DCR 120mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DR331-113BE Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Voltage Rating - AC 42V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 135°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.287" L x 0.213" W (7.30mm x 5.40mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.197" (5.00mm) |
Inductance @ Frequency 11 µH @ 100 kHz | Package / Case Horizontal, 4 Flat Lead |
Current Rating (Max) 500mA | Base Product Number |