PM12651S-4R7M-RC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM12651S-4R7M-RC |
Description | FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12 A 15mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM12651S-4R7M-RC Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 27A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Last Time Buy | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm) |