SRF1360-101Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1360-101Y |
Description | IND,12.4X10.2X5.4MM,100UH35%,0.7 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH @ 100 kHz 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 50 MHz 700mA DCR 100mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.488" L x 0.402" W (12.40mm x 10.20mm) |
Number of Lines 4 | Height (Max) 0.224" (5.70mm) |
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 50 MHz | Package / Case Horizontal, 8 PC Pad |
Inductance @ Frequency 100 µH @ 100 kHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 700mA |