SRR7032-680M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR7032-680M |
Description | FIXED IND 68UH 600MA 380 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 380mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR7032-680M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 380mOhm Max |
Series | Q @ Freq 22 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 16MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |
Current - Saturation (Isat) 700mA | Base Product Number |