GMX10X7R105K35CT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMX10X7R105K35CT |
Description | FLEXCAP 0603 X7R 1UF 10% 35V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |