XKA70440
DigiKey Part Number
3667-XKA70440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XKA70440
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 12-440V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
15 ~ 30VAC/DC
Mfr
Voltage - Load
12 V ~ 440 V
Series
Load Current
5 A
Packaging
Box
Termination Style
Spring Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C