CMDSH05-45 TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMDSH05-45 TR PBFREE |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 500MA SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 500mA Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 50pF @ 1V, 1MHz |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Supplier Device Package SOD-323 |
Current - Average Rectified (Io) 500mA | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 470 mV @ 500 mA | Base Product Number |