DCCM31SSBN
DigiKey Part Number
116-1188-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM31SSBN
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DCCM31SSBN Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C