DCCM37PSBN
DCCM37PSBN
Cinch Dura-Con Micro-D Connectors | Digi-Key Daily
DCCM37PSBN
DigiKey Part Number
116-1174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM37PSBN
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DCCM37PSBN Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C