CFM130M240
DigiKey Part Number
2034-CFM130M240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM130M240
Description
AC/DC CONVERTER 24V 101W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 1.20" H (76.2mm x 50.8mm x 30.5mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
4.2 A