302-28-20-GR-0100F
DigiKey Part Number
CN220GR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
302-28-20-GR-0100F
Description
CBL RIBN 20COND 0.05 GRAY 100'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 20 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
1.000" (25.40mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
20
Operating Temperature
105°C
Length
100.0' (30.48m)
Wire Gauge
28 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG