Image for 3132-22-1-0500-003-1-TS is not available
3132-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3132-22-1-0500-003-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG YEL FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 490 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1₱47.64000₱47.64
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 1
Unit Price: ₱800.95000
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 0
Unit Price: ₱1,308.31000
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'