4282-3-22-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 1,869
Unit Price: ₱20.84252
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 2,911
Unit Price: ₱20.84252
Datasheet
22 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.165" (4.20mm)
4282-3-22-D
DigiKey Part Number
1175-4282-3-22-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4282-3-22-D
Description
CONN PLUG HSG 22POS 4.20MM
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Locking Ramp
Connector Type
Color
White
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)