CSAB0730-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB0730-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 9.1A 15 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 9.1 A 15mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB0730-2R2M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Low DCR, Low Loss |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 11.5A |